• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Z kunsztem i rozmachem

  Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

  dodane 06.01.2018 18:10

  Orszak Trzech Króli w Dębicy i w tym roku skupił ogromną liczbę uczestników.

  Z pewnością brawa należą się organizatorom za pomysłowość i artyzm odgrywanych w czasie pochodu poszczególnych scen. Co roku te uliczne jasełka pewnie w dużej mierze z tego powodu skupiają ogromną liczbę uczestników z terenu całego powiatu dębickiego.

  Orszak rozpoczął się przy kościele Ducha Świętego, gdzie zaprezentowana została pierwsza scena z raju. Powitanie Trzech Króli odbyło się przy klasztorze Sióstr Służebniczek.

  Przy Galerii Dębickiej dotarliśmy do Heroda, a na skrzyżowaniu Ogrodowej z Czarnieckiego dołączyli do orszaku pasterze. Ze śpiewem na ustach, w jasełkowej asyście, także ogromnych kukieł diabła i anioła przygotowanych przez pilźnieńskie Muzeum Lalek, kilkutysięczny tłum uczestników dotarł na dębicki rynek, by tam pokłonić się Świętej Rodzinie.

    Orszak Trzech Króli w Dębicy zorganizowało Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

  Przedsięwzięcie wsparły Ochotnicze Straże Pożarne z Nagawczyny, Podgrodzia, Stobiernej, Woli Wielkiej, Straszęcina i Góry Motycznej, dębickie stowarzyszenia, firmy i instytucje, młodzież dębickich szkół, Powiatowa Komenda Policji, Nadleśnictwo Dębica oraz Straż Miejska.

  To już czwarty Orszak Trzech Króli w Dębicy. W ich role wcieliły się znane w Dębicy osoby. Za narrację i oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał Paweł Adamek z Dębickiego Towarzystwa Muzycznego, a scenariusz do poszczególnych scen napisał Jarosław Markiewicz.

  Zobaczcie fragment:

  Orszak Trzech Króli - Dębica 2018
  Gość Tarnowski


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół