Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zespół Szkół w Krynicy

Szkołę odwiedziło już wielu świadków życia i świętości Jana Pawła II.

Uroczystość nadania imienia szkole odbyła się 25 października 2005 roku z udziałem bp. Stanisława Budzika. W tym dniu  poświęcono sztandar i wmurowano okolicznościową tablicę na zewnętrznej ścianie szkoły. Słowa Jana Pawła II są mottem szkoły i mottem Programu Wychowawczego, który jest bogaty w treści nauczania patrona: „Z prawdą, miłością i wiarą w przyszłość”, „W wychowaniu chodzi głownie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem.”. W holu szkoły umieszczone są liczne gabloty zatytułowane: „Niezwykły życiorys polskiego Papieża”, „Polskie pielgrzymki Jana Pawła II”, „Jan Paweł II w dokumentach filatelistycznych”, „Młodzież w hołdzie Janowi Pawłowi II – poezja własna uczniów”, nadanie imienia szkole w 2. gablotach. W budynku szkoły znajduje się izba pamięci Jana Pawła II, będąca zarazem salą lekcji religii. W każdej klasie jest gazetka poświęcona patronowi szkoły.

Do najważniejszych uroczystości i inicjatyw związanych z Janem Pawłem II należą: Święto Patrona Szkoły, obchodzone 16 października, połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych; spotkania ze świadkami Jana Pawła II m.in.. z Lucyną i Jerzym Rieger,  Urszulą Własiuk, Stanisławem Abrahamowiczem, Aleksandrą Ludzikowską, Józefem Muchą, ks. Leonem Knabitem. Szkoła jest organizatorem Powiatowego Rajdu Szkół imienia Jana Pawła II pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków”. Corocznie uczestniczy w nim od 12 do 16 szkół różnego szczebla. Rajd odbywa się 18 maja.

W bibliotece znajduje się bogaty księgozbiór dzieł Jana Pawła II i wydawnictw o Janie Pawle II. Ponadto szkoła dysponuje bogata ofertą filmów DVD i CD o Janie Pawle II. Prowadzona jest kronika wydarzeń z życia szkoły związanych z patronem szkoły. Na szkolnej stronie www i w bibliotece przedstawiane są prezentacje multimedialne np: „Cuda Jana Pawła II”,  „Jesteś naszym natchnieniem” i inne.

« 1 2 3 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.