Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ojcowie z Chełmca

Zaprotestowali przeciwko promocji związków jednopłciowych i warszawskiej Paradzie Równości.

Członkowie stowarzyszenia „Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny” wysłali pisma do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta oraz rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w związku z ukazaniem się na łamach „Gazety Krakowskiej” artykułu prasowego pod nazwą „Ojcowie, niczym rycerze stają w obronie »pacholąt« i tradycyjnej polskiej rodziny”. Stowarzyszenie zwróciło się z prośbą o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego okoliczności  wypowiedzi  rzeczniczki Stowarzyszenia Lambda Ygi Kostrzewa, według której „nie ma jednego słusznego modelu rodziny.  Ostatnio zaczyna się także głośno mówić o tym, że kilkanaście tysięcy dzieci w Polsce jest wychowywanych przez związki jednopłciowe. Krzywda im się nie dzieje”. Zdaniem stowarzyszenia „każde dziecko ma niezbywalne prawo do ojca i matki, bo tylko tradycyjna rodzina jest w stanie zagwarantować jego prawidłowy rozwój. Te prawa gwarantuje dziecku zarówno Konstytucja RP jak i  Konwencja o Prawach Dziecka, a zacytowana wypowiedź sugeruje, iż łamane są podstawowe prawa dzieci do wychowywania się w rodzinie składającej się z ojca i matki”.

Podczas konferencji przedstawiony został również wniosek do prezydent Warszawy o wydanie decyzji zakazującej zgromadzenia „Parada Równości”.  Przedstawiciele stowarzyszenia uważają, że podczas parady istnieje zagrożenie naruszenia moralności publicznej. Jak wyjaśnili, „w poprzednich latach, na podstawie ogólnodostępnych w internecie fotografii, uczestnicy manifestacji naruszyli moralność poprzez zachowania sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami społecznymi, takimi jak.: publiczne obnażanie; imitowanie czynności seksualnych; poniżanie treści religijnych i używanie symboli religijnych w zamiarze ośmieszania”. Zdaniem stowarzyszenia w związku z powyższym, są uzasadnione obawy, że i w tym roku najmłodsi mogą być narażeni na bezpośrednie oglądanie niemoralnych zachowań.

« 1 »

Zobacz także

  • victory
    17.06.2014 16:33
    Inicjatywa wydaje się być słuszna, nie podlega to raczej żadnej dyskusji. Jednakże w wykonaniu "ojców z Chełmca" jest co najmniej śmieszna. Radziłbym by ci panowie zajęli się najpierw naprawą moralności we własnych kręgach, we własnyym postępowaniu i we własnym zachowaniu - bo nie trzeba jechać na tzw. paradę równości do wielkiego miasta by siać zgorszenie. No ale czego to nie robi się by podbudować swój "autorytet" przed wyborami samorządowymi. Tak niestety omamia się ludzi w gminie Chełmiec. Tak szuka się rozgłosu za wszelką cenę.To się nazywa FARYZEIZM - panowie - FARYZEIZM
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma