Nowy numer 42/2019 Archiwum

80 tysięcy pielgrzymów

W Tuchowie zakończył się wielki odpust.

Nowenną do Matki Bożej i Mszą św. w intencji dobroczyńców klasztoru i bazyliki mniejszej w Tuchowie zakończył się wielki odpust, który trwał od 1 do 9 lipca. Eucharystii przewodniczył ks. prał. Franciszek Kuczek, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Ryglicach i dziekan dekanatu tuchowskiego, a homilię wygłosił o. Ryszard Bożek, przełożony klasztoru redemptorystów w Tuchowie.  

Z okazji odpustu do najsłynniejszego miejsca pielgrzymkowego diecezji tarnowskiej przybyło niespełna 80 tys. tysięcy pielgrzymów. Wśród nich było 9 biskupów, w tym dwóch redemptorystów - bp Czesław Stanula, ordynariusz diecezji Itabuna w Brazylii, i bp Marek Piątek, biskup diecezji Coari w Brazylii.

W ciągu całego tygodnia przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej modlili się wierni, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach strażaków, rolników, pszczelarzy, Rodziny Radia Maryja, chorych, uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej czy przedstawicieli samorządu terytorialnego. Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci z udziałem bp. Antoniego Długosza z Częstochowy transmitowało Radio Maryja, a modlitwę uczestników pielgrzymki ludzi pracy, osób pracujących za granicą i bezrobotnych można było usłyszeć na falach RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Hasłem tegorocznego wielkiego odpustu były słowa „Witaj Matko Syna Bożego”, nawiązujące do tematu przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego. Dodatkowym kontekstem była 110. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej, której dokonał w 1904 roku biskup Leon Wałęga, ówczesny ordynariusz diecezji tarnowskiej.

« 1 2 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL