GN 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Pelc

6 listopada 2014 roku zmarł długoletni proboszcz parafii Ptaszkowa.

Emerytowany proboszcz parafii Ptaszkowa ks. prałat Stanisław Pelc zmarł 6 listopada.

- Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów, przy ul. Pszennej w Tarnowie odbędzie się w poniedziałek 10 listopada o godz. 09.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Ptaszkowej będzie w poniedziałek. 10 listopada. o godz. 12.00. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu - informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz tarnowskiej Kurii.

Ks. Stanisław Pelc urodził się 18 lipca 1931 roku w Proszowicach. Egzamin dojrzałości złożył w Krakowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 24 stycznia 1954 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Dąbrowa Tarnowska, Grybów, Nowy Sącz (pw. św Małgorzaty), Tarnów (pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa), Szczepanów, Sędziszów Małopolski i Bochnia (par. pw. św. Mikołaja). W latach 1976 – 1995 pełnił urząd proboszcza parafii Ptaszkowa. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Grybów, a także diecezjalnego referenta do spraw duszpasterstwa rolników oraz członka Diecezjalnej Komisji Kaznodziejskiej. W 1991 roku został otrzymał godność Kapelana Jego Świątobliwości. Po przejściu na emeryturę mieszkał w parafii Ptaszkowa, w charakterze rezydenta. Od stycznia 2012 roku mieszkał w  Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

« 1 »
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 28/2018

15 lipca 2018

ks. Adam Pawlaszczyk

Prawo narzędziem pokoju

Pytanie: „W Polsce na pierwszy rzut oka widoczny jest chaos związany z systemem sądowniczym. Gdzie szukać jego przyczyn?”.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Niedziela, 29 Lipca 2018 za 11 dni

07:30 Nowy Sącz: Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego

Niedziela, 26 Sierpnia 2018 za 39 dni

11:00 Czermna: Odpust MB Pocieszenia

Tylko w Gościu