Nowy numer 9/2021 Archiwum

Święci w blasku miłosierdzia

Noc z 31 października na 1 listopada nieraz kojarzy się z komercyjną zabawą, a przecież jest to czas, kiedy możemy stanąć na styku nieba i ziemi.

Grupa Apostolska i chór przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pleśnej zapraszają na Noc Świętych, która rozpocznie się w kościele o godzinie 17.00 modlitwą różańcową. Przewodnikami jej będą m.in. św. Faustyna, św. Jan Paweł II i bł. Karolina. Najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru będzie Eucharystia wigilijna z uroczystości Wszystkich Świętych. Następnie Litanią do Wszystkich Świętych rozpocznie się modlitewne zadumanie nad uczynkami miłosierdzia, aby w końcu uwielbić i adorować Pana, który obdarza nas swoim Miłosierdziem.

- Noc z 31 października na 1 listopada często kojarzy się z komercyjną zabawą. Tymczasem dla nas jest to szczególny czas, gdy możemy stanąć na styku nieba i ziemi, by spotkać się z tymi, którzy już wpatrują się w oblicze samego Boga - zachęcają organizatorzy. - Serdecznie zapraszamy wszystkich na Noc Świętych do kościoła parafialnego w Pleśnej, niegdyś parafii Wszystkich Świętych, na wspólne zanurzenie się "w blaku Miłosierdzia" bijącego przez pryzmat życia świętych i błogosławionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 9/2021

Dziś

Bez procy

W „Pieśni filaretów” napisanej w 1820 roku nasz narodowy wieszcz Adam Mickiewicz zawarł sformułowanie rozumiane dzisiaj opacznie.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu