Nowy numer 49/2020 Archiwum

Czyśćcowe opiekunki

Wspólnota modlitwy w intencji zmarłych w Słopnicach ma już 20 lat.

Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w parafii św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach istnieje od 20 lat.

W tym roku rocznica powstania grupy została złączona z jubileuszem 125 lat działalności Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które mają swoją placówkę także w Słopnicach.

Pierwsze osoby, które pragnęły włączyć się w charyzmat Zgromadzenia, czyli pomagać zmarłym cierpiącym w czyśćcu, gromadziły się przy istniejącej, w tutejszej parafii, wspólnocie Sióstr Wspomożycielek. Animatorką grupy APDC jest od początku Zofia Sroka, siostry zaś sprawują duchową opiekę i zajmują się formacją członków.

Z okazji jubileuszu Zgromadzenia i rocznicy grupy APDC Mszę św. celebrował diecezjalny moderator ks. dr Marek Łabuz razem z proboszczem par. św. Andrzeja ks. Janem Gniewkiem.

Po Mszy św. obecni członkowie Apostolstwa wraz z księżmi i siostrami wspomożycielkami, pracującymi w parafii, spotkali się przy wspólnym stole na plebani.

– Na zakończenie spotkania, w duchowej jedności z zakonną rodziną sióstr wspomożycielek, zebranych w tym czasie w kolebce zgromadzenia, w Zakroczymiu, na uroczystym rozpoczęciu Roku Jubileuszowego, dziękowaliśmy Bogu za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych oraz za naszą wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym – informuje s. Sabina Wiśniewska.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 49/2020

6 grudnia 2020

Fakty i okoliczności

Pobieżna znajomość rzeczy nie służy nikomu i niczemu. Mówiąc z szacunkiem o lekarzu, który poważnie traktuje chorego, myślimy o kimś, kto dokładnie przeprowadzi badanie, wypyta o wszystkie szczegóły, sprawdzi historię choroby.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu