Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pożeganli ks. komandora

Zmarł ks. kmdr Zbigniew Kłusek, proboszcz parafii wojskowo-cywilnej w Pile.

Ks. kmdr Zbigniew Kłusek zmarł 12 lutego 2015 roku. Był proboszczem parafii wojskowo-cywilnej w Pile, kapłanem diecezji rzeszowskiej. Pogrzeb zmarłego księdza odbył się w rodzinnej Lubczy. Po Mszy św. ciało ks. Kłuska pochowano na miejscowym cmentarzu parafialnym. 

- Ks. kmdr Zbigniew Kłusek urodził się 6 marca 1958 roku w Lubczy. Egzamin dojrzałości złożył w Jodłowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 22 maja 1983 roku - informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz kurii diecezjalnej w Tarnowie.

Ks. Kłusek pracował jako wikariusz w parafiach: Borowa koło Mielca, Stary Wiśnicz, Sędziszów Małopolski i Rzeszów - Matki Bożej Królowej Polski.

W 1992 roku został inkardynowany do diecezji rzeszowskiej. Od 1993 roku pracował duszpastersko w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, jako kapelan m. in. w Międzyrzeczu, Bieszkowicach, Strzepczu, Rozewiu, Władysławowie i Gdańsku-Oliwie.

Był także kapelanem polskich żołnierzy w Afganistanie. Od 2011 roku był proboszczem parafii wojskowo-cywilnej w Pile.

- Odszedł ksiądz, który rzeczywiście był kapłanem z powołania. Cudowny, życzliwy, pogodny człowiek. Potrafił przyciągnąć ludzi do kościoła, biło od niego niezwykłe światło, był niezwykle uduchowiony, a przy tym nieoderwany od rzeczywistości, taki ludzki... Lubiłam słuchać jego kazań, przepięknie głosił słowo Boże, pamiętam ostatnią wizytę duszpasterską tak niedawno… Dziękuję, Proboszczu, za ciepłe słowa, za troskę, za wszystko, odpoczywaj w pokoju… - napisała na stronie parafii w Pile pani Iwona.

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 49/2020

6 grudnia 2020

Fakty i okoliczności

Pobieżna znajomość rzeczy nie służy nikomu i niczemu. Mówiąc z szacunkiem o lekarzu, który poważnie traktuje chorego, myślimy o kimś, kto dokładnie przeprowadzi badanie, wypyta o wszystkie szczegóły, sprawdzi historię choroby.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu