Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bóg Ojciec w Psalmach

Obraz Boga, który jest Ojcem pochylającym się z miłością nad swoim ludem, jest wspaniale ukazany w Starym Testamencie.

Ostatnia cecha Bożej opieki, jest zawarta w wersecie 5, gdzie czytamy, że „Pan stoi przy twym prawym boku”. Co oznacza ten obraz?   

Prawa strona czy ręka oznacza miejsce zajęte przez obrońcę, który mając po swej lewej stronie przyjaciela może prawą wolną ręką chwycić za miecz, by stanąć w jego obronie. Ale można także pomyśleć o toczącej się rozprawie sądowej, podczas której oskarżony ma swojego adwokata stojącego przy prawym boku. Psalm upewnia nas, że w zagrożeniach mamy przy prawym boku niezwyciężonego wojownika i obrońcę, dlatego – jak czytamy w innym psalmie – nie zachwiejemy się, bo On jest po naszej prawicy (por. Ps 16,8).

W ten sposób te dwa psalmy: 23 i 121, które są wspaniałymi modlitwami ufności, odsłaniają nam nie tyle duszę modlącego się, aby w ten sposób budować nasza postawę, być dla nas wzorem modlitwy, co ukazują nam wspaniały obraz Boga Ojca, w którym każdy wierzący może położyć niezachwianą ufność.

« 5 6 7 8 9 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Do jakiej księgi Starego Testamentu nawiązuje autor Pierwszego Listu św. Piotra?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl

lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor