Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł proboszcz

31 marca 2015 roku zmarł ks. Stanisław Żurat - proboszcz parafii Gruszów Wielki.

Ks. Stanisław Żurat urodził się 26 czerwca 1951 roku w Machowej. Egzamin dojrzałości złożył w Pilźnie.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza 29 maja 1977 roku.

– Ks. Stanisław wcześnie stracił oboje rodziców. Jako kleryk został powołany do wojska. Był w „karnej” jednostce, której specjalnym przeznaczeniem było nękanie służących w niej kleryków i odciąganie ich od kapłaństwa. Wraz z nim przebywało tam podówczas trzech późniejszych biskupów: Stefan Regmunt, Tomasz Peta i Piotr Libera. Pomimo różnych nacisków, indoktrynacji i szykan ks. Stanisław nie dał się zawrócić z drogi powołania. Święcenia kapłańskie przyjął w 1977 roku. Kolejne przystanki jego wikariuszowskiej posługi to: Tymowa, Siedlce, Laskowa, Czarny Potok. Siedem lat proboszczował w Banicy koło Grybowa. W1999 roku objął parafię w Gruszowie Wielkim – czytamy w „Panoramie gruszowskiej parafii”.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Stanisława do kościoła parafialnego w Gruszowie Wielkim w Poniedziałek Wielkanocny 6 kwietnia o godz. 12.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Gruszowie Wielkim w Poniedziałek Wielkanocny 6 kwietnia o godz. 15, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 48/2020

29 listopada 2020

Życie się objawiło

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku Jan Paweł II sprawował Mszę Świętą w Oświęcimu. Jako jeden z byłych więźniów Auschwitz do koncelebry zaproszony został ksiądz Franciszek Blachnicki.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu