Tarnowski

Bóg Ojcem Jezusa Chrystusa

Apostoł Paweł u bram Damaszku uwierzył, że Jezus Chrystus jest Panem.

Kolejny raz nauka o „Synu Bożym” pojawia się w Pierwszym Liście do Koryntian w piętnastym rozdziale, który również omawia kwestie eschatologiczne, w rozdziale poświęconym zmartwychwstaniu. Odniesienie do Jezusa Chrystusa Syna Bożego pojawia się w końcowej części nauki Pawła. Po ukazaniu znaczenia zmartwychwstania Chrystusa dla przyszłego losu zmarłych autor listu przedstawił relację między Chrystusem i Bogiem w kontekście ostatecznego panowania Boga. „Gdy wszystko zostanie Bogu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich” (1Kor 15,28). Nastąpi zatem czas, pisze Paweł, gdy Chrystus „pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc” (1Kor 15,24) i gdy odda – przekaże Bogu swoje królestwo. Po wypełnieniu swojej misji zostanie poddany Bogu również Syn, gdyż Bóg poddał Synowi wszystko. Paweł wskazuje tu na aktywne działanie Syna Bożego, który wypełnia powierzoną Mu przez Ojca misję aż do końca czasów. Gdy dopełni się jednak czas Bóg stanie się „wszystkim we wszystkich” (1Kor 15,28). Ostatecznym bowiem celem wszystkich wydarzeń apokaliptycznych jest doprowadzenie do całkowitego i pełnego panowania Boga, który będzie „wszystkim we wszystkich (1Kor 15,28).

« 12 13 14 15 16 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl