GN 48/2020 Archiwum

Nasi posłowie?

Sejm uchwalił ustawę o in vitro. Jak głosowali parlamentarzyści z naszego regionu…

Wczoraj, 25 czerwca Sejm RP uchwalił ustawę o leczeniu niepłodności. Według danych ze strony sejm.gov.pl za przyjęciem ustawy głosowało 190 posłów z PO, 17 posłów z PSL, 31 z SLD, 14 niezrzeszonych, 9 z Ruchu Palikota.

Przeciw ustawie głosowało 5 posłów z PO, 130 posłów PiS, 16 z PSL, 11 niezrzeszonych, 14 ze Zjednoczonej Prawicy.

Jak głosowali posłowie z Małopolski i Podkarpacia, z okręgów leżących w granicach diecezji tarnowskiej?

Za przyjęciem ustawy o in vitro byli posłowie z PO: Elżbieta Achinger z okręgu wyborczego Tarnów, Andrzej Czerwiński reprezentujący Sądecczyznę, Urszula Augustyn z Ziemi Tarnowskiej, Krystyna Skowrońska z Ziemi Mieleckiej, Robert Wardzała z Ziemi Tarnowskiej. Jedynie Andrzej Gut Mostowy z Zakopanego był przeciw, zaś Marian Cycoń z Sądecczyzny wstrzymał się od głosu.

Przeciw ustawie byli posłowie z PiS Barbara Bartuś, Włodzimierz Bernacki, Wiesław Janczyk, Kazimierz Moskal, Anna Paluch, Urszula Rusceka i Michał Wojtkiewicz, parlamentarzyści ze Zjednoczonej Prawicy Józef Rojek, Arkadiusz Mularczyk, Andrzej Romanek i Jan Ziobro.

Zobacz, jak głosowali parlamentarzyści z naszego regionu w innych, ważnych dla katolików sprawach dotyczących m.in. ochrony życia ludzkiego, aborcji eugenicznej, związków partnerskich oraz tzw. konwencji antyprzemocowej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama