Nowy numer 2/2021 Archiwum

Laureatka z Brzeźnicy

Marysia Drozd znalazła się w najlepszej ogólnopolskiej jedenastce znawców myśli Jana Pawła II.

W Suwałkach odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Myśli Jana Pawła II.

W grupie finalistów z Podkarpacia była Maria Drozd, uczennica gimnazjum im. Jana Pawła II z poddębickiej Brzeźnicy.

– Marysia zajęła w końcu siódme miejsce i została laureatką olimpiady – cieszy się Sławomir Sulisz, który razem z s. Karolianą Buksą był odpowiedzialny za przygotowanie uczennicy do konkursu.

Materiałem wybranym do tegorocznej edycji olimpiady były teksty Jana Pawła II – wybrane przemówienia i orędzie papieża podczas Światowych Dni Młodzieży, encyklika „Dives in Misericordia”, adhortacja „Redemptoris kustos” oraz „Dar i tajemnica”.

– Najbardziej w pamięci utkwiły mi słowa papieża, że „słuchanie i adorowanie  Chrystusa pomaga dokonywać odważnych wyborów, decyzji  niekiedy heroicznych”. Te słowa mówią mi, że to właśnie Chrystus zna moje powołanie, drogę mojego szczęścia, dlatego chcę trwać w jego przyjaźni i wsłuchiwać się w Jego głos – mówi Marysia.

Udział w olimpiadzie był okazją do zwiedzania. – Ugościł nas Stanisław Popiełuszko, brat bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Okopach. Płynęliśmy statkiem „Tryton”, z którego korzystał Jan Paweł II podczas pielgrzymki na Mazury – dodaje Sławomir Sulisz.

O wojewódzkim finale olimpiady, który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w poddębickiej Brzeźnicy pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama