Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Zaczyk

1 lipca odszedł do Pana śp. ks. Stanisław Zaczyk, emerytowany proboszcz parafii Wola Rogowska i Obidza.

Ks. Stanisław Zaczyk urodził się 14 kwietnia 1946 roku w Maciejowej. Egzamin dojrzałości złożył w Nowym Sączu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza  27 maja 1973 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Pogwizdów, Krużlowa, Stróże i Czarna Sędziszowska.

W latach 1990–1993 pełnił urząd proboszcza parafii Wola Rogowska, a w latach 1993–2010 urząd proboszcza parafii Obidza. Ponadto sprawował obowiązki członka Komitetu Organizacyjnego do spraw Koronacji Obrazu Matki Bożej w Czarnym Potoku.

Po złożeniu urzędu proboszcza pozostał w parafii Obidza w charakterze rezydenta. Od 2011 roku przez kilkanaście miesięcy mieszkał w parafii Szlachtowa.

- Msza święta żałobna będzie w kościele parafialnym w Obidzy w sobotę 4 lipca o godz. 10. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Maciejowej w sobotę 4 lipca o godz. 14, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu w Maciejowej - informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz tarnowskiej kurii. 
 

 

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy Numer 29/2018

22 lipca 2018

ks. Adam Pawlaszczyk

Punkt wyjścia

Pośród rozmaitych dociekań dotyczących współczesnego kryzysu wiary na czoło wysuwają się dwie interpretacje.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Niedziela, 29 Lipca 2018 za 8 dni

07:30 Nowy Sącz: Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego

Niedziela, 26 Sierpnia 2018 za 36 dni

11:00 Czermna: Odpust MB Pocieszenia

Tylko w Gościu