Nowy numer 8/2021 Archiwum

Coraz więcej i coraz bliżej

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Mielca 11 marca. Na razie wyznaczono stamtąd 11 tras, na które zapisało się już ponad 300 osób.

- Nadal jest jeszcze czas, by to zrobić. Zapisy trwają do 9 marca - informuje Mateusz Kozioł z Mielca. - Swoim patronatem ideę EDK w naszej diecezji objął biskup tarnowski Andrzej Jeż - dodaje.

Niezdecydowanych mieleccy koordynatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają na trening, który rozpocznie się w sobotę (5 III) o godz. 16.00 i w niedzielę (6 III) o 15.00 pod kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej (os. Smoczka).

Z Mielca wyznaczonych zostało 11 tras: po dwie do Pilzna, Odporyszowa, Tarnobrzega i Ropczyc, po jednej do Zabawy, Tarnowa i Sandomierza (ta jest najdłuższa). Mają długość od 40 do 62 km. Każda różni się stopniem trudności.

Mielecka Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się wspólną Mszą św. 11 marca (piątek) w kościele pw. MBNP w Mielcu (Osiedle) o 19.30. Od 17.45 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Odbiór materiałów przygotowanych przez organizatorów (rozważań, elementu pamiątkowego) rozpocznie się od 18.00 w budynku "Kany" (obok kościoła). Około 19.10 w kościele odbędzie się obowiązkowa odprawa przed wyjściem, podczas której zostaną przekazane ostatnie informacje organizacyjne.

Mieleccy koordynatorzy w ostatnich dniach przygotowali film promujący EDK. Zobaczcie go:

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016
Tomek Wilczyński

Zobacz także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama