Nowy numer 47/2022 Archiwum

Ukrzyżowany bez krzyża przejdź do galerii

W bazylice św. Małgorzaty setki osób uczestniczyły w wielkopostnym dniu skupienia Grup Modlitewnych o. Pio.

Centralnym momentem dnia skupienia była Msza św., której przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz w koncelebrze kapłanów licznie przybyłych z różnych stron diecezji. W homilii biskup namawiał do remanentu wnętrza, by na wzór św. o. Pio i patrona dnia św. Kazimierza podążać do świętości.

- Świat, nasze rodziny, parafie potrzebują świadectwa chrześcijańskiego życia, opowiadania historii Jezusa naszym życiem i słowem - mówił, dziękując zebranym za dar modlitwy i prosząc o jeszcze większy wysiłek w dążeniu do bycia świętymi.

- Kościół potrzebuje ludzi świętych, bez nich nie da rady spełnić swojej misji - powtarzał. Na początku i końcu homilii przywołał słowa o. Pio, który mówił: "Wolałbym być przebity ostrzem niż kiedykolwiek sprawić komukolwiek przykrość".

Jak mówi ks. Andrzej Liszka, opiekun grup modlitwy o. Pio, wielkopostny dzień skupienia dla ich członków służy, jak najlepszemu przeżyciu czasu Wielkiego Postu. To właśnie ten święty zwracał uwagę na głębokie przeżywanie męki Chrystusa.

- Sam nazywany jest "ukrzyżowanym bez krzyża" i jak mówią naoczni świadkowie, Eucharystia celebrowana przez niego, to było wchodzenie na Kalwarię i trwanie u stóp krzyża, dlatego też piękne są jego słowa, że "kropla rozważania męki Pańskiej znaczy więcej aniżeli całe ilości wody modlitwy" - zaznacza ks. Liszka.

Właśnie tu, przy bazylice św. Małgorzaty, skupiona jest najliczniejsza na świecie, bo ponad 2-tysięczna Modlitewna Grupa o. Pio, ale nie tylko jej członkowie uczestniczyli w dniu skupienia. Przybyli także z całej diecezji, gdzie takich grup jest już ok. 65. Jedna jest nawet w Zakładzie Karnym w Tarnowie oraz przy Szpitalu im. Szczeklika. Do Sącza przyjechali także przedstawiciele tych grup, które ta sądecka zakładała także na terenie archidiecezji krakowskiej, diecezji sandomierskiej, rzeszowskiej czy przemyskiej.

Ukrzyżowany bez krzyża   Właśnie tu, przy bazylice św. Małgorzaty, skupiona jest najliczniejsza na świecie, bo ponad 2-tysięczna Modlitewna Grupa o. Pio, ale nie tylko jej członkowie uczestniczyli w dniu skupienia Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Zdjęcia z wielkopostnego dnia skupienia dla czcicieli o. Pio w diecezji tarnowskiej zamieściliśmy TUTAJ.

Czytaj także: Kacper od o. Pio

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy