Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miasto Ktosiów

Podczas tegorocznych diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia, które odbędą się w sobotę, dostrzeżeni zostaną ci najmniejsi, których utraty doświadczyło wiele matek i ojców.

"Bóg, który jest Miłością, nieustannie obdarza człowieka swoimi darami. Jednym z najcenniejszych jest ludzie życie, jako wartość sama w sobie" - pisze w komunikacie na Dzień Świętości Życia (25 marca) biskup tarnowski Andrzej Jeż. Komunikat był odczytywany wczoraj we wszystkich kościołach i kaplicach w diecezji tarnowskiej.

Zdaniem biskupa to okazja, aby na nowo przypomnieć godność istnienia ludzkiego w całej jego perspektywie, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. "Dzisiaj jeszcze mocniej dociera do nas prawda o jego świętości" - zauważa bp A. Jeż.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. To tu wiele małżeństw wyprosiło dla siebie potomstwo.

- To miejsce jest szczególne. Małżeństwa, rodziny, nie tylko młode, ale i takie z kilkudziesięcioletnim stażem przybywają tutaj ze wszystkimi swoimi troskami i radościami - zauważa kustosz sanktuarium ks. prał. Andrzej Rams. - Mamy wiele pięknych świadectw np. o wyproszonym potomstwie nieraz po kilkunastu latach starań, leczenia, stosowania różnych środków, a to modlitwa właśnie tu, przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Rodzin okazała się najskuteczniejsza. Rekordziści po 20 latach małżeństwa wyprosili sobie tutaj dzieciątko - dodaje.

Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia rozpocznie Eucharystia sprawowana w chorzelowskim sanktuarium o godz. 10 pod przewodnictwem biskupa Leszka Leszkiewicza. Jak przypomina ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin, ten dzień jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a więc codziennej 9-miesięcznej modlitwy za dziecko, którego życie bywa zagrożone poprzez decyzję innego człowieka.

- Pomocą w tym względzie może być mobilna aplikacja, która przypomina o tym, by odmówić dziesiątek Różańca za dziecko, które zobowiązało się wspierać - dodaje ks. Cebula.

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Świętości Życia główny akcent położono na zauważeniu matek i ojców, którzy doświadczyli utraty dziecka poczętego. W związku z tym w sobotę 25 marca Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES i Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zapraszają na koncert charytatywny pt. „Miasto Ktosiów”.

O potężnym mieście Ktosiów pisaliśmy TUTAJ, a o miejscu pamięci dziecka utraconego, które powstaje na mościckim cmentarzu, czytaj TUTAJ.

Miasto Ktosiów   Komitet Budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych SPES przeprowadził już kilka akcji, których celem jest pozyskanie środków na trwającą budowę pomnika Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Koncert odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i rozpocznie o godz. 19. W programie przewidziano panel dyskusyjny na temat straty dziecka nienarodzonego (wymiar psychologiczny, prawny i duchowy) oraz koncert zespołu MONK.

Wejście jest bezpłatne za zaproszeniem, które można odebrać w Tarnowie: w sklepach Biblosu (pl. Katedralny i ul. Mościckiego) oraz na ul. Legionów 30 (Kuria Diecezjalna). Podczas koncertu odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz budowy Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych.

Wydarzeniu patronuje Gość Tarnowski.

Kliknij w obrazek   Kliknij w obrazek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama