Nowy numer 3/2021 Archiwum

Fakty i perełki

Borzęcin Dolny doczekał się kolejnej monografii z okazji 80. rocznicy powstania parafii.

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym powstała przeszło 80 lat temu. Swoją historią jest zakorzeniona w ponad 650-letnich dziejach parafii w Borzęcinie Górnym, z której się wywodzi.

Do rąk czytelników trafia kolejna książka o borzęcińskiej wspólnocie autorstwa historyka Lucjana Kołodziejskiego. Zainteresowani historią parafii, wsi, instytucji w niej działających znajdą – obok faktów – perełki w postaci fragmentów listów pisanych z Ameryki i wspomnienia mieszkańców.

Książka dotyka także dziejów Żydów i Romów, związanych z historią Borzęcina.

Obecni parafianie ucieszą się z zamieszczenia relacji z obchodów jubileuszowych z okazji 80-lecia parafii, Światowych Dni Młodzieży i wielu akcji duszpasterskich.

Uroczysta prezentacja książki Lucjana Kołodziejskiego odbędzie się 29 kwietnia o 18.15 w remizie OSP w Borzęcinie Dolnym. Poprzedzi ją nabożeństwo majowe i Msza św. w intencji parafian.

Promocja opracowania będzie się łączyć z I Festynem Parafialnym, podczas którego zaprezentują się Borzęckie Słowiki. Zostanie też rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Z życia mojej parafii”.

Organizatorem festynu jest borzęcka parafia we współpracy z GOK w Borzęcinie, OSP w Borzęcinie Dolnym oraz szkołą podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Borzęcinie Dolnym.

O jubileuszu parafii pisaliśmy w tekstach:    

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama