Nowy numer 2/2021 Archiwum

Trzy kroki misjonarza przejdź do galerii

Proboszcz par. św. Jana Pawła II w Kongu Brazaville przewodniczył uroczystościom odpustowym w Zaborowie.

W miejscowym kościele czczony jest obraz Matki Bożej Zaborowskiej, a główny odpust jest obchodzony z racji święta Nawiedzenia NMP.

Ks. Maciej Fleszar, proboszcz par. św. Jana Pawła II w Kongu Brazaville, przypomniał, że każdy chrześcijanin powinien być misjonarzem. Inaczej przestanie być chrześcijaninem.

Wzorem misjonarza, który niesie innym Boga, jest Maryja idąca do Elżbiety.

- Ewangelista wskazuje na trzy kroki Maryi, które powinny stać się krokami misjonarza. Pierwszy to wyruszyć w góry, czyli zaryzykować, zejść z kanapy świętego spokoju i podjąć wysiłek spotkania z potrzebującym człowiekiem, który może żyć obok mnie.

Drugi krok, to wyruszyć z pomocą natychmiast. Dzisiaj. Teraz. Jutro może być za późno.

I wreszcie trzeci mówi, żeby wejść do domu bliźniego, to znaczy spotkać się z nim, pocieszyć, podnieść na duchu, okazać czułość, życzliwość, miłość. - Zanieść mu poczucie obecności kogoś większego od nas, kto obdarza nas miłością bez granic - mówił w homilii kapłan.  

Ks. Maciej pracuje w parafii św. Jana Pawła II w stolicy Konga razem z drugim tarnowskim kapłanem ks. Karolem Kuźmą.

Obecnie trwa budowa kompleksu duszpastersko-edukacyjnego, w skład którego będzie wchodzić kościół, szkoła i plebania. Więcej o tym, oraz jak pomóc misjonarzom przeczytacie w:

Parafia wydała niedawno płytę-cegiełkę na budowę misji. Płyta zawiera kongijskie pieśni religijne nagrane przez parafian ks. Fleszara i ks. Kuźmy.  

Więcej o tym przeczytacie w:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama