GN 41/2019 Archiwum

Papieski październik

Zapraszamy do Brzeska na "Madonny polskie", lekcję o tym, jak Karolek został papieżem, występy i koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Jak co roku Regionalne Centrum Kulturalno-Biblioteczne, noszące imię Jana Pawła II, zaprasza na organizowane przez cały październik wydarzenia poświęcone popularyzacji osoby i nauczania swojego patrona.

Tegoroczny Miesiąc Papieski rozpocznie się 3 X o godz. 17 wernisażem wystawy malarstwa Franciszka Kafla "Madonny Polskie". Pierwszy obraz z tego cyklu, jak mówi malarz, powstał po śmierci papieża Polaka. Nie bez wpływu na niego był list Jana Pawła II do artystów.

Pisaliśmy o tym w artykule Karuzela z Madonnami.

Z kolei od 15 do 19 X odbywać się będą lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników zatytułowane "Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem". Dla dzieci także 25 X o godz. 9 przygotowano spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, autorką bajek, opowieści i wierszy dla dzieci.

Ponadto 26 i 29 X o godz. 10 będzie można zobaczyć występ słowno-muzyczny dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku zatytułowany "Przedszkolaki Janowi Pawłowi II". Z kolei w piątek 26 X o godz. 18 RCKB zaprasza na koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu chóru parafialnego ze Szczepanowa i orkiestry dętej z Okulic "W hołdzie Ojcu św. Janowi Pawłowi II".

Patronatem honorowym Miesiąc Papieski objął biskup tarnowski Andrzej Jeż, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Gość Tarnowski jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz cały program, klikając w plakat

Papieski październik  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL