Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tytuł, funkcje, nagrody i wyróżnienia

Wydział Teologiczny UPJPII w Krakowie Sekcja w Tarnowie będzie miał nowego profesora i nowego prodziekana.

W ubiegłym roku minęła kadencja władz tarnowskiego wydziału teologicznego. Na nową zostali zatwierdzeni ks. dr hab. Janusz Królikowski (dziekan), ks. dr hab. Marek Kluz prof. UPJPII (prodziekan) i ks. dr Andrzej Dudek (prodziekan). Ks. Dudek zastąpił na tym stanowisku ks. dr. Leszka Rojowskiego, który w czerwcu został proboszczem par. św. Pawła w Bochni. Warto podkreślić, że ks. Królikowski otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych przyznany przez Wielkiego Kanclerza UPJPII w Krakowie abp. Marka Jędraszewskiego.

Rektor UPJPII w Krakowie przyznał natomiast swoją nagrodę dwom pracownikom naukowym uczelni. Otrzymali ją ks. prof. Józef Stala oraz ks. dr Leszek Rojowski.

Dwaj wyświęceni w tym roku księża – jak poinformował ks. prof. Józef Stala – zostali wyróżnieni za napisane na tarnowskim wydziale teologicznym prace magisterskie. Wyróżnienia otrzymali także autorzy trzech prac licencjackich, napisanych pod kierunkiem tarnowskich profesorów.

Warto dodać, że w strukturze władz uniwersytetu trzech na sześciu dziekanów to tarnowscy kapłani: ks. prof. Janusz Królikowski (dziekan WT UPJPII Sekcja w Tarnowie), ks. prof. Tomasz Rozkrut (dziekan wydziału prawa kanonicznego UPJPII w Krakowie) oraz ks. prof. Michał Drożdż (dziekan wydziału nauk społecznych UPJPII w Krakowie). W najwyższym gremium władz uczelni zasiada ks. prof. Józef Stala, który pełni funkcję prorektora ds. potencjału naukowego i współpracy międzynarodowej.   

1 października miała miejsce inauguracja nowego roku akademickiego na WT UPJPII w Krakowie Sekcja w Tarnowie. Przeczytacie o niej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL