Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warto czytać i rozumieć

W ubiegłym tygodniu na łamach "Gościa Tarnowskiego" ukazała się wiadomość, na którą musiał zareagować biblista.

Mowa o artykule, który znajdziecie TUTAJ. Ks. Piotr Łabuda, biblista, inicjator i moderator Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego, odniósł się do niego, zachęcając do czytania, ale też rozumienia Biblii. My także zachęcamy do dyskusji.

Ks. Piotr Łabuda pisze:

"W zeszłym tygodniu na łamach »Gościa Niedzielnego« ukazała się wiadomość, której tytuł brzmiał – »Biblii nie trzeba rozumieć«. Z relacji tej mogliśmy się dowiedzieć, że warto czytać Biblię… codziennie – nawet po jednym zdaniu… że nie jest ważnym, by rozumieć – ważnym, by Ją czytać. Zachęcam, by czytane słowo jednak rozumieć.

Jezus wyraźnie uczy, iż trzeba nam słuchać słowa i rozumieć je (zob. Mt 13,23). Do tego bowiem kto „słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu” (Mt 13,19). Koniecznym jest słuchanie – czytanie słowa. Koniecznym jest napełnianie się nim, ale też rozumienie.

Zapraszam serdecznie każdego ucznia Chrystusa do poznawania słowa Bożego – szczególnie tych, którzy głoszą słowo Boże, którzy to słowo czytają podczas Eucharystii. Aby bowiem głosić – trzeba poznawać, trzeba rozumieć, co się czyta. Zapraszam do poznawania Biblii w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym – zaczynamy czytać Biblię, poznając tajemnicę sakramentu bierzmowania.

Zachęcam do sięgania po komentarze biblijne, do licznych opracowań – ot chociażby do ukazującego się już od ponad 10 lat Kręgu Biblijnego – książek, w których bibliści starają się przybliżać nam tajemnicę Bożego słowa. Chciejmy czytać Biblię, ale i rozumieć".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • SlabyBolek
    26.11.2018 21:50
    Wydaje mi się, że Ojciec Piotr nie do końca ma rację. Myślę, że główne przesłanie nauki Jezusa zawarte w Ewangeliach i listach Apostołów jest na tyle jasne i czytelne oraz ponadczasowe, że nie wymaga tłumaczenia przez Oświeconych. Jezus głosił Dobrą Nowinę prostym ludziom, rybakom, rolnikom - którzy nie mieli studiów filozoficznych i dużej wiedzy o otaczającym świecie. Jezus nauczał, że najwazniejsza jest Miłość do Boga i bliźniego.. jeżeli czytamy Biblię to naszymi prostymi umysłami przyjmiemy naukę Jezusa. Jezus ma duży dystans do Uczonych w piśmie. Nawet ostrzega przed nimi. Nadmiar wiedzy często powoduje zakrzywianie prostej prawdy o Bogu i zbawieniu.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL