Ks. Andrzej Mulka uruchamia niestandardowe pokłady kreatywności. Wydawnictwo, którym zawiaduje, świętuje 20-lecie istnienia.
Wydawnictwo "Promyczek" zostało oficjalnie powołane do życia przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca 1 lutego 1999 roku, ale miesięcznik "Promyczek Dobra" był wydawany już dużo wcześniej. Jego pierwszy numer ukazał się w grudniu 1991 roku. Świętowanie 20-lecia wydawnictwa stało się okazją do nawiązania współpracy z Sądecką Biblioteką Publiczną. 7 lutego w obecności prezydenta Nowego Sącza i wielu innych gości, jak chociażby prezydenta Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu Krzysztofa Pawłowskiego, uroczyście przekazano do Sądeckiej Biblioteki Cyfrowej zdigitalizowane archiwalne numery miesięcznika dla dzieci.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, prezydent WSB-NLU w Nowym Sączu Krzysztof Pawłowski oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury UM w Nowym Sączu Marcin Poręba Beata Malec-Suwara /Foto Gość "Promyczek" działa od ponad 20 lat w sercu Nowego Sącza, przy bazylice św. Małgorzaty. Każdy sądeczanin słyszał o "Promyczku" i "Promyczkach", a wiedzieć trzeba, że jest tu ich cała gama. - Mamy zespół Promyczki Dobra, który jest żywą reklamą miesięcznika "Promyczek Dobra", ukazującego się już od ponad 27 lat. Od dwóch lat wydajemy także "Małego Promyczka" dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wydawnictwo "Promyczek", które świętuje swoje 20-lecie, to także filmy religijne dla dzieci. W książkach nie jesteśmy mocni, ale najważniejsza z nich jest "List do dzieci Jana Pawła II" - tłumaczy ks. Andrzej Mulka, dyrektor wydawnictwa.