Nowy numer 09/2020 Archiwum

Msza św. - wchodzę w to

Przez 6 niedziel Wielkiego Postu razem z liturgistą ks. Andrzejem Dudkiem będziemy odkrywać duchową głębię Eucharystii.

Jest to odpowiedź na synodalne postulaty wiernych diecezji tarnowskiej o to, by tłumaczyć, czym jest Eucharystia. W tarnowskim dodatku do "Gościa Niedzielnego", począwszy od dzisiejszej niedzieli, stawiamy kolejne kroki przygotowujące nas do najważniejszego momentu Mszy św. One pozwalają wejść niejako na szczyt.

Liturgista i prorektor tarnowskiego seminarium ks. Dudek przypomina nam, że patrzenie (!) na Mszę św. jedynie przez to, co zewnętrzne - czytane teksty czy modlitwy - sprawi, że będziemy jedynie jej widzami czy - co najwyżej - statystami. A nie do teatru przecież przyszliśmy. W Mszę św. trzeba wejść.

W pierwszym odcinku rozpoczynamy od samego przyjścia do kościoła i procesji na wejście. Już tylko w tym pełno symboli i dynamizmu, które próbujemy wyjaśnić.

Przykładowo, jeśli się wam wydaje, że idąc w niedzielę do kościoła, to wy przychodzicie do Jezusa, który tam na nas czeka, to jesteście w głębokim błędzie. Takie myślenie bowiem już w punkcie wyjścia jest zamknięciem się na dokonanie przez Boga w nas tej przemiany, jaka podczas Mszy św. ma nastąpić.

Wchodzisz w to? Zapraszamy! Pierwszy odcinek "Tu Go jeszcze nie ma" czytaj TUTAJ i w papierowym wydaniu "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama