Nowy numer 42/2019 Archiwum

Msza św. - wchodzę w to - cz. 2

Przez 6 niedziel Wielkiego Postu razem z liturgistą ks. Andrzejem Dudkiem odkrywamy duchową głębię Eucharystii. Dziś cześć druga.

Cykl, który realizujemy w "Gościu Tarnowskim", to odpowiedź na postulaty wiernych, którzy proszą by tłumaczyć, czym jest Eucharystia. Liturgista i prorektor tarnowskiego seminarium ks. Andrzej Dudek przypomina nam, że patrzenie (!) na Mszę św. jedynie przez to, co zewnętrzne - czytane teksty czy modlitwy - sprawi, że będziemy jedynie jej widzami czy - co najwyżej - statystami. A nie do teatru przecież przyszliśmy. W Mszę św. trzeba wejść.

W drugim odcinku cyklu zatrzymujemy się na liturgii słowa, na ambonie, miejscu czytania słowa, miejscu, z którego Bóg do nas przemawia. Zwracamy uwagę na ważny moment, którym jest przeniesienie ewangeliarza z ołtarza do ambony i piszemy m.in. o tym, dokąd w Rzymie przez kilkaset lat konno pędził diakon z księgą Pisma Świętego. 

Więcej TUTAJ i w papierowym wydaniu "Gościa Tarnowskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL