Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mielec: prawie 500 bierzmowanych

Uroczystość odbyła się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sakrament z rąk bp. Salaterskiego przyjęli młodzi z miejscowej parafii, a także z Trześni i Książnic.

W homilii bp Salaterski przywołał postać patrona dnia. - Święty Józef mało mówił, Ewangelie nie zapisały ani jednego jego słowa. Mimo to mąż Maryi był człowiekiem czynu. Działał jednak nie „po swojemu”, ale w mocy Ducha Świętego. Posłuszny Duchowi Świętemu wziął Maryję do swego domu, wybrał się w męczącą podróż do Betlejem, która zakończyła się szczęśliwym rozwiązaniem. W mocy Ducha bezpiecznie przeprowadził swoją rodzinę do Egiptu, a potem wrócił i osiedlił się w ubogim Nazarecie, choć mógł wybrać bardziej atrakcyjne turystycznie miejsce w Ziemi Świętej. Józef był wierny Bogu i Jego natchnieniom, dlatego stanowi dla nas wzór postępowania. Nie dążenie za wszelką cenę do sukcesu, ale wierność jest postawą, która zapewnia szczęście, bezpieczeństwo, pewność, że idzie się właściwą drogą, choć po światowemu wydaje się to nieracjonalne - mówił bp Stanisław. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL