Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chcą budować nowy lepszy świat

Blisko 600 osób Ludzi Nowej Kultury uczestniczy w Strefa Chwały Festiwal w Starym Sączu.

W tegorocznej Strefie Chwały Festiwal, która trwa od 27 czerwca do 2 lipca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, uczestniczy blisko 600 osób. Przyjechali z różnych miejsc w Polsce, a także ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Niemiec czy Anglii.

- Cieszy nas to, ale i upewnia, że Pan Bóg przygotowuje dla nas wspaniałe rzeczy, pokazuje, że powinniśmy wyjść na poziom wyżej, jeżeli chodzi o zakres naszego przedsięwzięcia - mówi Andrzej Dubiel ze stowarzyszenia Muza Dei, które jest organizatorem Strefy Chwały.

Rekolekcje są czasem modlitwy, śpiewu i dyskusji. Wiodący temat to szeroko pojęta kultura w aspekcie przemówienia Jana Pawła w siedzibie UNESCO, kiedy papież Polak mówił, że kultura powinna być zdominowana przez trzy czynniki - prawdę, dobro i piękno. Wielu uczestników Strefy Chwały jest związanych z kulturą na co dzień.

- To muzycy, aktorzy, dziennikarze, osoby zajmujące się sztuką malarską, plastyczną. Wszyscy jednak, niezależnie od swojej profesji, to Ludzie Nowej Kultury. Starają się budować swoje życie na wartościach chrześcijańskich, budując nową kulturę, nową jakość życia, stając się liderami w swoich środowiskach, wspólnotach, podejmując różnego rodzaju inicjatywy ewangelizacyjne. Tutaj co roku się spotykają - tłumaczy Andrzej Dubiel.

Konferencje kerygmatyczne głosi ks. Rafał Jarosiewicz, znany z wielu inicjatyw takich jak Fundacja SMS Z NIEBA, Stadion Młodych czy Jezus na stadionie. Świadectwem swojego życia dzielili się Natalia i Tomasz Budzyńscy, Dominika i Michał Chrosińscy, Marek Zaremba, Łukasz i Emilka Iżykowie oraz Andrzej Sobczyk.

Z uczestnikami spotkał się biskup tarnowski Andrzej Jeż, przewodnicząc Mszy św. 30 czerwca i uczestnicząc w dniu otwartym na Strefie Chwały. Dzisiejszą konferencję wygłosił bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, a Mszy św. przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi kard. Konrad Krajewski.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama