Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jarmark św. Małgorzaty, odpust i sądeckie Małgorzatki

Patronka Nowego Sącza wraz z mieszkańcami miasta zaczyna swoje święto już dzisiaj.

W niedzielę 14 lipca w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbędzie się uroczystość odpustowa ku czci patronki parafii i miasta. Już w sobotę przy sądeckiej farze rozpocznie się doroczny jarmark św. Małgorzaty.

Zobacz program:

Ponadto po raz siódmy w Nowym Sączu będą obchodziły swoje święto wszystkie Gośki, Małgorzaty, Gosie, Gochy i Małgosie. Prezydent Miasta Nowego Sącza, Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna zapraszają na VII Spotkanie Małgorzat, które odbędzie się 14 lipca. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice o godz. 10.30.

Dla wszystkich pań noszących imię patronki miasta przygotowano wiele atrakcji. Będzie tort imieninowy, wykłady, koncerty i konkursy. Po raz pierwszy w tym roku ogłoszono konkurs cukierniczy "Sądecka Małgorzatka", w ramach którego sądeckie cukiernie będą starały się upiec najlepsze ciastko, które być może stanie się lokalnym produktem i będzie rozsławiało miasto poza jego granicami.

Sądeczanie będą także odgadywać, ile Małgorzat mieszka w ich mieście. Będzie okazja wysłuchać wykładu o Małgorzacie Antiocheńskiej - patronce Nowego Sącza, który poprowadzi Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Św. Małgorzata została oficjalnie ogłoszona patronką miasta w 2017 roku. Pisaliśmy o tym tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama