Nowy numer 34/2019 Archiwum

Lecimy do Tęgoborza

Diecezja na wakacje. Zabieramy was do parafii, z której najbliżej do nieba. Nie tylko przez uświęcone wielowiekową tradycją wzgórza, ale także z powodu szybowców, paralotni i samolotów, które wznoszą się nad ziemią. Uwaga, na tę podróż zakładamy kaski.

beata.suwara@gosc.pl Pięknie u nas zawsze, a szczególnie latem,/ gdy sady i łąki pokryją się kwiatem./ Jezioro też piękne i zamek z duchami,/ a i przepowiednię tęgoborską mamy./ Na wzgórzu juścieńskim kościółek niewielki/ z cudownym obrazem Najświętszej Panienki./ Jest co u nas zwiedzać, wszystkich zapraszamy,/ zawsze miłych gości serdecznie witamy – śpiewa pani Maria Osierda z Koła Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzu (albo Tęgoborzy, jak kto woli). Wszystko to prawda, ale wspomnieć też trzeba o św. Juście i lotach do nieba.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL