Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nestor polskich misjonarzy, najmłodszy proboszcz świata i misyjne wyzwania

Na Kozieńcu 13 sierpnia odbyło się 22. spotkanie tarnowskich misjonarzy.

Biskup Jeż: Mam trzy diecezje

Obecnie na misjach w 10 krajach pracuje 55 tarnowskich fideidonistów, dodatkowych dwóch misjonarzy jest dojeżdżających. Na misjach posługiwało w sumie także ok. 100 wolontariuszy z diecezji tarnowskiej. Podobnie jest z otwartością na misje diecezjan, którzy chętnie przy wielu okazjach je wspierają. W czasie urlopu misjonarze dziękują za to zaangażowanie osobiście, kiedy odwiedzają parafie i opowiadają o swojej pracy.

Nestor polskich misjonarzy, najmłodszy proboszcz świata i misyjne wyzwania   Wspólne zdjęcie z ks. Bogdanem Piotrowskim, ks. Tadeuszem Sępkiem i ks. Piotrem Skrabą. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

- Mam w jakiś sposób trzy diecezje. Jedną tutaj, która jest w czasie synodu diecezjalnego, drugą stanowi ponad 200 księży pracujących w różnych krajach Europy i nie tylko, a trzecią jesteście wy, misjonarze - mówił w czasie spotkania na Kozieńcu bp Jeż.

Dziękował misjonarzom za ich posługę, która pokazuje, jak bardzo Kościół tarnowski jest otwarty, nawet mimo spadku liczby powołań. Dostrzegł ogromne wsparcie dla misji, jakiego udzielają wierni świeccy. - Ten olbrzymi wysiłek diecezji tarnowskiej wymaga opracowania monograficznego, by pokazać bogactwo tego Kościoła, który jest matką dla innych - karmi, wspiera, ewangelizuje - dodał.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL