Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ochrzczeni znaczy posłani

Już za tydzień w Mielcu odbędzie się XIX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Różańcowych.

W tym roku gospodarzem spotkania, które odbędzie się 26 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będzie parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, „na Smoczce”.

- Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10 pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Jeża. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (będziemy gościć ich reprezentantów), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby, którego 21. rocznica śmierci przypada zaraz po naszym spotkaniu, czyli 27 października – mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupi ds. misji.

Rok temu, w czasie spotkania w Bobowej bp Leszek Leszkiewicz przyznał, że prawdopodobnie w każdej parafii są róże różańcowe, o czym ma okazję przekonywać się choćby podczas wizytacji, ale chyba nie wszystkie włączają się w dzieło misyjne Kościoła. Być może nie wszyscy członkowie róż są świadomi tego, że ich założycielką jest Paulina Jaricot, która także założyła Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary. Stąd członkowie róż różańcowych są najbliższymi i najbardziej naturalnymi przyjaciółmi misji. Dlatego nie ma innych róż, niż misyjne. Także dlatego, że jako „ochrzczeni jesteśmy posłani”, zatem każdy z nas jest misjonarzem, bo cały Kościół jest misyjny. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama