Nowy numer 08/2020 Archiwum

Tarnów. Biegiem ponad 60 km w hołdzie poległym żołnierzom

Wyzwanie podjęło 16 uczestników.

O poległych żołnierzach pamiętali biegacze, którzy 30 listopada o godz. 6 rano wyruszyli spod kościoła bł. Karoliny w Tarnowie, by dla nich pokonać ponad 60-kilometrową trasę wokół miasta. Zajęło im to 6 godz. i 48 min.

Tarnów. Biegiem ponad 60 km w hołdzie poległym żołnierzom   Trasa, jaką pokonali biegacze. arch. Marka Łabuza

Bieg odbył się w formie sztafety podzielonej na 3 odcinki po ok. 20 km każdy. Wyzwanie podjęło 16 uczestników (w tym 2 kobiety), którzy mieli do pokonania 20, 40 lub 60 km.

Tarnów. Biegiem ponad 60 km w hołdzie poległym żołnierzom   Najwytrwalsi pokonali ponad 60 km. arch. Marka Łabuza

- W całej sztafecie każdy był bardzo ważny, zarówno ci, którzy pobiegli jeden, dwa, jak i trzy etapy, ponieważ wszyscy złożyli się na końcowy sukces - mówi inicjator biegu Marek Łabuz, znany już z inicjowania podobnych biegów, jak np. sztafeta biegowa z Tarnowa na Jasną Górę.

Pisaliśmy o niej tutaj:

- Chcieliśmy przez nasz trud oddać hołd poległym za walkę o wolność i niepodległość, bo dzięki niej dziś możemy robić właśnie takie rzeczy - dodaje pan Marek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama