Nowy numer 07/2020 Archiwum

Czy chodząc na Mszę św. co niedzielę do innego kościoła, coś tracimy?

Oj, tak! I innych czegoś pozbawiamy.

Podczas grudniowych rozważań parafialne zespoły synodalne dyskutują na temat tego, dlaczego sakramenty przyjmuję w swojej parafii.

Z niego wynika właściwe rozumienie tego, czym jest parafia, jak i same sakramenty – chrzest, bierzmowanie, sakrament małżeństwa, a przede wszystkim Eucharystia.

Zapraszamy do naszego synodalnego cyklu. Tym razem pytamy, czy Bóg nie działa w każdym kościele tak samo. A jeśli tak, to dlaczego nasze dziecko nie może iść do pierwszej Komunii św. czy do bierzmowania ze swoją klasą, ale powinno przyjąć sakrament w swojej parafii? Czy kiedy na Mszę św. chodzimy co niedzielę do innego kościoła, to coś tracimy?

Pytamy, po co ksiądz utrudnia i dlaczego sakramenty powinniśmy przyjmować w swojej parafii. Przypominamy, co parafię buduje i czyni wspólnotą. Pokazujemy przykład rodziny z Nowego Sącza, dla której niedzielna Eucharystia w parafialnym kościele to świętość. Zobaczcie, czterech synów Piotra i Marzeny Babiarzów służy przy ołtarzu.

Piszemy o tym TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama