Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dziękujemy za 2019 rok

Ogólnopolskie, diecezjalne i parafialne wydarzenia wypełniły kalendarz minionych 12 miesięcy. Wybraliśmy - naszym zdaniem - najciekawsze.

Grudzień

Aż 124 tys. małych świec Caritas trafiło do parafii rozprowadzanych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Mszą św. w kościele parafialnym w Marcinkowicach rozpoczęto 7 grudnia świętowanie 25. rocznicy powstania oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Eucharystii przewodniczył obecny asystent oddziału ks. Krzysztof Mirek, a homilię wygłosił ks. Marcin Baran, diecezjalny asystent KSM i dyrektor wydziału duszpasterstwa młodzieży tarnowskiej kurii. Na jubileusz przyjechali także księża asystenci oddziału, a także przyjaciele, współpracownicy i przedstawiciele zarządu KSM Diecezji Tarnowskiej.

Parafia Opatrzności Bożej w Woli Mieleckiej przeżywała w uroczystość Bożego Narodzenia historyczny moment wejścia do nowego kościoła i celebracji pierwszej Mszy św. Eucharystii o północy przewodniczył wywodzący się z Woli Mieleckiej ks. prał. dr Piotr Bajor, archidiakon kapituły kolegiackiej św. Mateusza w Mielcu, pracujący na co dzień w Kongregacji Edukacji Katolickiej w Watykanie.

W święto św. Szczepana w parafiach diecezji tarnowskiej odbyło się uroczyste posłanie kolędników misyjnych. W tym roku hasłem towarzyszącym kolędnikom są słowa kazachskie „Yzgy habar! Kel balalar!”, co oznacza „Dobra Nowina! Przyjdźcie, dzieci!”.

Ponad 300 tarnowskich diecezjan, w tym młodzi z parafii MBNP w Mielcu, uczestniczy w Europejskim Spotkaniu Młodych. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé jest nazywane Pielgrzymką Zaufania. W tym roku odbywa się ona we Wrocławiu od 28 grudnia 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku.

« 8 9 10 11 12 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama