Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dziękujemy za 2019 rok

Ogólnopolskie, diecezjalne i parafialne wydarzenia wypełniły kalendarz minionych 12 miesięcy. Wybraliśmy - naszym zdaniem - najciekawsze.

Styczeń

Radio RDN podsumowało 5 i 6 stycznia swoje ostatnie 25 lat swojego istnienia. Z jakimi planami wkroczyło w nowe ćwierćwiecze? - W sercu są różne pragnienia, ale też trzeba mierzyć siły na zamiary. Chciałbym zachować tę ideę abp. Józefa Życińskiego, aby być odważnym w rozmawianiu ze światem i by umieć chodzić po krawędzi. Z jednej strony mieć przestrzeń świata, a z drugiej - przestrzeń Dobrej Nowiny i umieć światu o niej mówić, nie będąc oderwanym od niego. Jak to zrobić? Dzięki ludziom, w których jest ogromny potencjał i wielka życzliwość. Na tym warto budować - mówi obecny dyrektor ks. Piotr Adamczyk.

Przez miasta i wsie przeszły 6 stycznia Orszaki Trzech Króli,  w których uczestniczyły tysiące diecezjan.

W Szymbarku odbyło się 12 stycznia XXI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Dzieci, które w okresie Bożego Narodzenia szły z kolędą misyjną do naszych domów, uzbierały w skarbonkach 2 019 357 złotych, czyli najwięcej w historii. Rekord padł także w innych aspektach kolędowania, które da się policzyć. Otóż kolędowało 22920 dzieci (o ponad 200 więcej niż rok wcześniej), które odwiedziły w 4 087 grupach aż 145 912 rodzin (o tysiąc więcej niż rok wcześniej). W ostatnie kolędowanie włączyło się aż 431 parafii, o 8 więcej niż rok wcześniej.

Blisko 100 młodych diecezjan wzięło udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, które odbyły się tam od 17 do 22 stycznia.

Dekretem z 5 maja 2018 roku Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dokonała zmiany daty obchodzonej rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie z 22 października na 29 stycznia. Mszy św. w nowym świątecznym dniu dla całej diecezji przewodniczył bp Andrzej Jeż.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama