Nowy numer 14/2020 Archiwum

Dziękujemy za 2019 rok

Ogólnopolskie, diecezjalne i parafialne wydarzenia wypełniły kalendarz minionych 12 miesięcy. Wybraliśmy - naszym zdaniem - najciekawsze.

Kwiecień

W wielu szkołach 8 kwietnia rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli. Sytuację gimnazjalistów i maturzystów uratowali m.in. katecheci.

W pierwszy weekend kwietnia młodzież z III LO wywalczyła tytuł Mistrza Polski na VII Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu.

Na blisko 100 trasach wędrowali na początku kwietnia uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po raz pierwszy odbyła się ona w Biegonicach.

4 tys. młodych uczestniczyło 14 kwietnia w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży. Święto młodych odbyło się tradycyjnie w Tarnowie.

W Paryżu spłonęła katedra Notre Dame. O grozie tamtych chwil i modlitwie Francuzów pisała do nas Grażyna Jędrzejowska, pochodząca z naszej diecezji.

W Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się 26 kwietnia Ogólnopolskie Forum Adoracyjne. W miejscowej  parafii od ponad 10 lat Pan Jezus ani minuty nie jest sam. Takich w Polsce jest tylko 18.

27 kwietnia ponad 300 członków jednogłośnie przyjęło dokument wypracowany przez Komisję Małżeństw i Rodzin podczas II Sesji Plenarnej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama