Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dziękujemy za 2019 rok

Ogólnopolskie, diecezjalne i parafialne wydarzenia wypełniły kalendarz minionych 12 miesięcy. Wybraliśmy - naszym zdaniem - najciekawsze.

Luty

2 lutego swoje święto obchodziły osoby konsekrowane. Siostry zakonne i księża z różnych zgromadzeń modlili się w tarnowskiej katedrze. W diecezji jest 26 męskich domów zakonnych, w których posługuje 145 kapłanów i 10 braci. Natomiast w 134 domach zakonnych sióstr jest około 900.

2 i 3 lutego odbyło się VIII Forum Ewangelizacyjne. Wzięło w nim udział ponad 1000 osób z całej diecezji.

Nasi księża zakończyli w ćwierćfinale trwające od 8 do 9 lutego Mistrzostwa Księży w Piłce Nożnej Halowe. W 2020 roku będą gościć drużyny z całej Polski w Bochni.

Diecezjalny Dzień Chorego odbył się w Ośrodku Caritas w Jadownikach Mokrych. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż.

Istniejące od 1993 roku KSM Diecezji Tarnowskiej obchodziło 23 lutego srebrny jubileusz w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Obecnie istnieje 47 oddziałów, w których zrzeszonych jest ok. tysiąca członków.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama