Nowy numer 15/2020 Archiwum

Dziękujemy za 2019 rok

Ogólnopolskie, diecezjalne i parafialne wydarzenia wypełniły kalendarz minionych 12 miesięcy. Wybraliśmy - naszym zdaniem - najciekawsze.

Marzec

Wielki Post rozpoczął się 6 marca. W Tropiu, w sanktuarium św. Świerada zostały uroczyście pobłogosławione orzechy na pamiątkę umartwień patrona diecezji.

W bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu 20 lat istnienia obchodziła 9 marca najstarsza w diecezji Grupa Modlitewna św. o. Pio. Jest ona zarazem największą na świecie. Dziś Grupy Modlitewne o. Pio istnieją przy 64 parafiach diecezji i gromadzą ok. 20 tys. osób.

W Limanowej rozstrzygnięte zostały 16 marca Mistrzostwa Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w piłce nożnej halowej. W finałowych rozgrywkach wzięło udział ponad 400 chłopaków z ponad 40 drużyn, które do finału kwalifikowały się w wyniku rozgrywek na szczeblu dekanalnym i rejonowym.

W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu 25 marca odbyły się diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia. Modlitwie w intencji wszystkich nienarodzonych dzieci, by już na tym etapie mogły odczuć, że są chciane, kochane i oczekiwane, a także w intencji matek w stanie błogosławionym, ojców oraz krewnych poczętych dzieci, przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama