Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaborów. Z muzyki i aluminium

Rycerze Kolumba z parafii Zaborów znaleźli jeszcze jeden sposób, by wesprzeć pracującego kiedyś w ich parafii misjonarza budującego dziś w Kongo kościół.

Przed wyjazdem na misje do Konga przez trzy lata wikariuszem w Zaborowie był pochodzący z Tarnowa ks. Maciej Fleszar. W 2015 roku wyjechał do Konga.

Jest obecnie proboszczem par. pw. św. Jana Pawła II w Kongo Brazzaville.

Pisaliśmy o tej parafii, informując o poświęceniu przez bp. Leszka Leszkiewicza placu pod budowę kościoła KAMIEŃ WĘGIELNY, PASTORAŁ I WITAMINY. 

O budowie i kreatywnych sposobach na szukanie funduszy informowali nas sami misjonarze: ZBUDUJ KOŚCIÓŁ Z MUZYKI.

Zaborów. Z muzyki i aluminium   Makieta centrum duszpasterskiego. arch. ks. Macieja Fleszara

Parafianie z Zaborowa dobrze pamiętają ks. Fleszara i starają się szukać możliwości wsparcia go w działalności misyjnej. - Ks. Maciej Fleszar, misjonarz w Republice Konga, przekazuje wszystkim naszym parafianom najserdeczniejsze życzenia noworoczne, dziękując równocześnie za wszelkie wsparcie, jakie otrzymuje od naszej parafii. W tej chwili w Kongo jest pora deszczowa, więc wszelkie prace budowlane są wstrzymane. Dalsze prace ruszą, gdy minie pora deszczowa - poinformował wiernych o otrzymanej korespondencji proboszcz z Zaborowa ks. Józef Oleksy.

Ludzie jednak dalej szukają sposobów, by pozyskać środki na prowadzone w Brazzaville prace. - Rycerze Kolumba z naszej parafii, zainicjowali zbiórkę aluminiowych puszek po wszelkich napojach. Zbiórka będzie trwała cały rok - dodaje ks. Józef Oleksy.

Zbiórka już się rozpoczęła. Złom aluminiowy można składać przy jednym z parafialnych garaży. Rycerze Kolumba po sprzedaży aluminiowego złomu pozyskane fundusze w całości przekażą na misję ks. Macieja w Kongo.

Zaborów. Z muzyki i aluminium   Fundamenty domu katechetycznego. arch. ks. Macieja Fleszara

Tymczasem w Brazzaville udało się przed porą deszczową wylać fundamenty pod dom katechetyczny im. ks. Jana Czuby. Wykonano także studnię głębinową, która dostarcza wodę mieszkańcom dzielnicy. Ksiądz Maciej na swoim profilu w mediach społecznościowych prezentuje plan budowanych obiektów: kościoła, szkoły, gabinetu lekarskiego i punktu aptecznego i plebanii.

- W przededniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II prezentujemy Wam plan naszego misyjnego kompleksu duszpasterskiego w stolicy Konga, dziękując Wam przy tym za duchowe i materialne wsparcie w realizacji tego żywego pomnika Papieża-Polaka - pisze ks. Maciej, który w parafii pracuje wraz z pochodzącym z Tęgoborzy ks. Karolem Kuźmą. :

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama