Nowy numer 07/2020 Archiwum

Bądź Symeonem

Kiedy Maryja i Józef przynieśli malutkiego Jezusa do świątyni, spotkali starca Symeona, który od wielu lat czekał na Mesjasza.

Symeon rozpoznał, że to malutkie dziecko jest właśnie obiecanym Mesjaszem. Nie zastanawiał się, jak to możliwe, dlaczego Mesjasz przyszedł w takiej postaci, tylko uwierzywszy, przytulił Dziecko i błogosławił Boga. Można powiedzieć, że sensem życia Symeona było właśnie to rozpoznanie i objawienie światu Mesjasza. Po to był potrzebny Bogu. Długo musiał na tę chwilę czekać, ale był wierny w czekaniu. Symeon uczy nas właśnie tej wierności i cierpliwości w odkrywaniu celu naszego życia. Nie mówmy, że życie nasze nie ma większego sensu. Każdy z nas na tej ziemi jest po coś Bogu potrzebny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama