Nowy numer 14/2020 Archiwum

Nowy Sącz. Tarcza herbowa dla proboszcza z Biegonic

Rada miasta uhonorowała ks. Piotra Lisowskiego za szczególny wkład w rozwój najstarszej nowosądeckiej parafii.

Ks. Piotr Lisowski, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach, otrzymał 31 stycznia tarczę herbową "Zasłużony dla miasta Nowego Sącza". Rada miasta uhonorowała kapłana za szczególny wkład w rozwój najstarszej nowosądeckiej parafii. To ona w ubiegłym roku świętowała 750-lecie istnienia.

Na tę okoliczność z inicjatywy ks. Piotra Lisowskiego powstała monumentalna monografia o parafii św. Wawrzyńca. Jej autorem jest historyk z Tarnowa dr Marek Smoła. W dwutomowej publikacji - liczącej 1592 strony - zamieszczono ponad 400 fotografii, wiele z nich bardzo cennych także dla historii Nowego i Starego Sącza. Są wśród nich m.in. ryciny Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera, które stanowią doskonałą ilustrację opisywanych miejsc, ludzi i czasów.

Zobacz:

Podczas jubileuszu, świętowanego 10 sierpnia ubiegłego roku, proboszczowi z Biegonic władze wojewódzkie wręczyły najwyższe odznaczenie województwa małopolskiego Medal Polonia Minor.

Pisaliśmy o tym tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama