GN 43/2020 Archiwum

Brazzaville. Ściany rosną

Pierwsze efekty akcji "100 cegieł na 100-lecie urodzin Jana Pawła II" już są.

W jednej z dzielnic stolicy Konga tarnowscy misjonarze ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma budują parafialne centrum duszpasterskie, edukacyjne i humanitarne.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II misjonarze postanowili rozpocząć akcję „100 cegieł na 100-lecie urodzin Ojca św.”.

Ściany rosną!   Ściany rosną!
ks. Maciej Fleszar

- Chcielibyśmy namówić każdego spośród naszych przyjaciół do zakupu 100 cegieł, aby w ten symboliczny sposób uczcić 100-lecie urodzin Papieża-Polaka, któremu dedykowana jest nasza misja w Kongu. 100 cegieł to już jest ściana, a takich ścian musimy zbudować u nas około 90. Każda z tych ścian czeka na swojego fundatora, którego imię pozostanie na niej wypisane - mówi ks. Maciej.

Koszt związany z zakupem 100 cegieł, czyli budową jednej ściany wynosi 400 złotych, które można przelać na konto (1 cegła = 4 złote):

Brazzaville. Ściany rosną

Warto dodać, że w budowę centrum włączyli się Rycerze Kolumba z Zaborowa, którzy ogłosili akcję zbierania aluminium z puszek po napojach na rzecz misyjnego dzieła w stolicy Konga. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama