GN 14/2020 Archiwum

Brazzaville. Ściany rosną

Pierwsze efekty akcji "100 cegieł na 100-lecie urodzin Jana Pawła II" już są.

W jednej z dzielnic stolicy Konga tarnowscy misjonarze ks. Maciej Fleszar i ks. Karol Kuźma budują parafialne centrum duszpasterskie, edukacyjne i humanitarne.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II misjonarze postanowili rozpocząć akcję „100 cegieł na 100-lecie urodzin Ojca św.”.

Ściany rosną!   Ściany rosną!
ks. Maciej Fleszar

- Chcielibyśmy namówić każdego spośród naszych przyjaciół do zakupu 100 cegieł, aby w ten symboliczny sposób uczcić 100-lecie urodzin Papieża-Polaka, któremu dedykowana jest nasza misja w Kongu. 100 cegieł to już jest ściana, a takich ścian musimy zbudować u nas około 90. Każda z tych ścian czeka na swojego fundatora, którego imię pozostanie na niej wypisane - mówi ks. Maciej.

Koszt związany z zakupem 100 cegieł, czyli budową jednej ściany wynosi 400 złotych, które można przelać na konto (1 cegła = 4 złote):

Brazzaville. Ściany rosną

Warto dodać, że w budowę centrum włączyli się Rycerze Kolumba z Zaborowa, którzy ogłosili akcję zbierania aluminium z puszek po napojach na rzecz misyjnego dzieła w stolicy Konga. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama