Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kongo. Milkną tam-tamy i gongi przejdź do galerii

W par. św. Jana Pawła II w Kongu, prowadzonej przez tarnowskich misjonarzy, Wielki Post ma swój niepowtarzalny charakter.

Wielkopostny charakter liturgii sprowadza się w Kongu do zredukowania dźwięku instrumentów muzycznych takich jak tam-tamy czy gongi do minimum, a także do nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które cieszy się w Kongu popularnością większą niż codzienna Msza święta.

Rozważania poszczególnych stacji dokonują się przy wtórze westchnień i wzdychać wiernych, którzy w ten sposób dają nam do zrozumienia, że identyfikują swoje własne cierpienia z cierpieniami Chrystusa.

Opłakiwanie.   Opłakiwanie.
ks. Maciej Fleszar

W naszej parafii św. Jana Pawła II nabożeństwo Drogi Krzyżowej przygotowywane jest przez młodzież z parafialnej grupy teatralnej "BAKEZA". Młodzi wcielają się w role poszczególnych postaci z opisu męki Jezusa Chrystusa.

Przeżywana w ten sposób Droga Krzyżowa jest nie tylko nabożeństwem, ale przede wszystkim żywą katechezą, która odnosi się do uczuć i wyobraźni naszych wiernych. Inicjatorem tak przygotowanej Drogi Krzyżowej w naszej parafii jest nasz wikariusz ks. Karol Kuźma.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nasza parafialna grupa teatralna wędrować będzie od parafii do parafii rozszerzając w ten sposób skalę widowiska na całe miasto.

Szkoła w misji powoli rośnie.   Szkoła w misji powoli rośnie.
ks. Maciej Fleszar

W parafii odbyły się też rekolekcje dla dzieci. Warto przypomnieć, że z myślą o nich i dorosłych rośnie w misji centrum duszpasterskie z kościołem, szkołą i zapleczem. Z okazji rocznicy urodzin patrona naszej wspólnoty misjonarze zapraszają do udziału w akcji "100 na 100", czyli sto cegieł na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama