Nowy numer 22/2020 Archiwum

Hosanna Synowi Dawidowemu!

Pandemia uniemożliwia nam uczestnictwo w obrzędzie poświęcenia palm w kościołach, ale palmy w rodzinach diecezji tarnowskiej powstają.

Ta Niedziela Palmowa będzie inna niż wszystkie do tej pory. Akcja #zostańwdomu uniemożliwia nam uczestnictwo w obrzędzie poświęcenia palm w kościołach, aby dać świadectwo, że Chrystus jest naszym Królem. Możemy to okazywać przez wspólną modlitwę przy domowych ołtarzykach, trwanie na Różańcu, uczestnictwo w Mszy św. i nabożeństwach wielkopostnych online, a także przez drobne gesty życzliwości okazywane w rodzinie każdego dnia czy z cierpliwością przyjmowanie tego, co nas spotyka - mówi katechetka Bernadetta Petrykowska, która zachęciła swoich uczniów z Zasowa do wykonania palm w gronie rodziny.

Efekt można zobaczyć na stronie facebookowej Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, które zachęca do uczczenia w rodzinach pamiątkowego dnia wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Hosanna Synowi Dawidowemu!   Przygotowanie palmy sprawi też radość dzieciom, jak na przykład w rodzinie państwa Ptaszkowskich. Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej /FB

Palmami wykonanymi w domach podzielili się diecezjanie nie tylko z zasowskiej parafii, ale także z Kamienicy. Tam powstała wręcz kilkumetrowa palma, która została przez rodzinę przekazana do parafialnego kościoła.

Hosanna Synowi Dawidowemu!   Palma z Kamienicy. Archiwum Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej /FB

Zdjęcia palm można zobaczyć na stronie Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej, choć zachęcamy również do wykonania swoich.

"Wystarczy kilka gałązek z drzewa, które wypuszcza pąki, np. wiklina, wierzbowe bazie czy jakiekolwiek inne. Gałązki z pąkami liści będą znakiem, że tak, jak przyroda budzi się do życia, tak samo my tęsknimy za zwyczajnym życiem sprzed ograniczeń, jakie wprowadziła do naszej codzienności epidemia" - czytamy w rytuale rodzinnym na Niedzielę Palmową, przygotowanym Diecezjalną Komisję Liturgiczną i Koło Liturgiczne WSD Tarnów.

Znajdziecie go tutaj:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama