Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Leszek Leszkiewicz: Bóg walczy o nas i wyrywa nas z ciemności

Dziś trzeci dzień diecezjalnych rekolekcji online.

Biskup Leszek Leszkiewicz głosi w tarnowskiej katedrze rekolekcje transmitowane na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie na żywo TUTAJ. Mają przygotować diecezjan do przeżycia świętych dni. Nauki wygłosi jeszcze dziś i jutro o godz. 18.

Podczas drugiej nauki wygłoszonej w Wielki Poniedziałek biskup mówił o grzechu, który niszczy w nas to, co najpiękniejsze. Zwracał uwagę na legalizację grzechu w majestacie prawa, ale także banalizowanie go przez nas samych. Wskazywał na dwa najczęściej dziś popełniane grzechy jak adoracja własnego "ja" i łatwość samorozgrzeszania.

- Bóg walczy o nas i wyrywa nas z ciemności - podkreślał, mówiąc o tym, co zrobić, żeby zapłakać nad własnym grzechem i uznać swoją słabość.

Posłuchaj całości homilii na kanale YouTube Diecezji Tarnowskiej:

bp L. Leszkiewicz - NAUKA 2 / REKOLEKCJE W CZASACH ZARAZY + Ewangelia / W.Poniedziałek [02.04.2020]
Diecezja Tarnowska

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama