Nowy numer 22/2020 Archiwum

Straszęcin. Pod nim jest nasze zwycięstwo

W Wielki Piątek o godz. 15 ks. Bogusław Czech, proboszcz miejscowej parafii, poświęcił Krzyż Ocalenia.

Krzyż Ocalenia jest elementem piątej stacji budowanych wokół kościoła w Straszęcinie dróżek 7 Boleści Najświętszej Maryi Panny. Wierni zostali zachęceni, by w tym czasie modlić się w domach o ocalenie i ustanie pandemii. - W jednej z pieśni śpiewamy o krzyżu, że z niego płynie moc i męstwo, że w nim jest nasze zwycięstwo. Trzeba Bogu zaufać - mówią duszpasterze ze Straszęcina.

Straszęcin. Pod nim jest nasze zwycięstwo   Piątą stację poświęcił ks. Bogusław Czech. arch parafii Straszęcin

Parafia w Straszęcinie nosi wezwanie Wszystkich Świętych i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. – Powstające dróżki i nabożeństwo związane są z tytułem naszego kościoła. Są wezwaniem do wynagrodzenia za zniewagi wyrządzone Maryi. Są zachętą do łączenia naszych trudów i boleści z życiem Maryi. Nabożeństwo takie odbywa się już od 6 lat w naszym kościele - mówi ks. Bogusław Czech, proboszcz parafii. Przez wspominanie MB Bolesnej uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

Straszęcin. Pod nim jest nasze zwycięstwo   Poświecenie Krzyża Ocalenia. arch. parafii Straszęcin

Siedem boleści Matki Bożej to Proroctwo Symeona, Ucieczka do Egiptu, Zgubienie Jezusa, Spotkanie na Drodze Krzyżowej, Ukrzyżowanie Jezusa, Zdjęcie z krzyża, Złożenie do grobu. - Większość stacji mamy już wykonanych. Dróżki boleści chcielibyśmy zakończyć w przyszłym roku - dodaje proboszcz.

Kult Maryjny jest w parafii żywy. Siedem lat temu odbywała się tam m.in. peregrynacja po rodzinach figury Matki Bożej Fatimskiej, o czym pisaliśmy w tekście MATKA JEST WŚRÓD NAS.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama