Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jodłówka Wałki. Parafia zbiera na respirator

Sprzęt ma zamiar przekazać Szpitalowi św. Łukasza w Tarnowie.

Podtarnowska parafia chce kupić respirator i podarować go Wojewódzkiemu Szpitalowi św. Łukasza w Tarnowie.

Część pieniędzy postanowiono zdobyć w akcji „Pomocna Maseczka”, w którą zaangażowało się miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich Baba Jaga.

- KGW Baba Jaga włączyło się w zbiórkę na zakup respiratora do Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie organizowaną przez parafię Opatrzności Bożej w Jodłówce-Wałkach. Nasze działania polegały na szyciu maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które przeznaczone były jako cegiełki a otrzymane datki w całości przeznaczone zostały na ten cel. Zakupiono materiał, wyprano, pocięto, uszyto, wyprasowano i wydano 502 szt. maseczek ochronnych - informują panie z KGW. Zaangażowały się w to dzieło trzy panie Dorota Olszówka, Agnieszka Wilk z Jodłówka - Osiedle i Joanna Banuch. Maseczki-cegiełki przyniosły 6058 zł.

Panie z KGW Baba Jaga uszyły już maseczki dla wielu osób.   Panie z KGW Baba Jaga uszyły już maseczki dla wielu osób.
KGW Baba Jaga

- Na 19 kwietnia mamy zebrane 11458 zł. Dyrektor szpitala powiedział, że respirator to droga rzecz, bo kosztuje 60 - 70 tys. zł. Szef placówki będzie wdzięczny za pokrycie kosztów choć części tego urządzenia - informują organizatorzy parafialnej akcji. Ofiary na ten cel można też składać przelewem (nr konta na stronie internetowej parafii) albo osobiście, lub przez osoby trzecie. Więcej informacji przeczytacie na stronie parafii Jodłówka-Wałki.

Wcześniej informowaliśmy o zbiórce na respirator organizowanej przez ks. Piotra Barczyka, proboszcza par. NSPJ w Błoniu k. Tarnowa. Suma ofiarowanych datków wyniosła 20 kwietnia 78340 tys. zł. Więcej dowiecie się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama