Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Nowym Sączu można obejrzeć wystawę "Karol Wojtyła. Narodziny"

Do końca maja będzie prezentowana w kościele św. Jana Pawła II.

Jednym z wielu wydarzeń poprzedzających obchody 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II przygotowanych przez parafię św. Jana Pawła II w Nowym Sączu jest wystawa poświęcona świętemu Patronowi. Można ją obejrzeć w kościele parafialnym w Nowym Sączu przy ul Batalionów Chłopskich 39a. Zaprasza do tego miejscowy proboszcz ks. Zbigniew Biernat.

Wystawa przygotowana została i udostępniona przez Centrum Myśli św. Jana Pawła II w Warszawie. Jak podkreśla Barbara Stefańska z Centrum Myśli: „Myślą przewodnią wystawy są narodziny, ale te narodziny rozumiemy szeroko, także metaforycznie, nie tylko jako przyjście na świat, ale również jako rodzenie się, podejmowanie w ciągu życia coraz to nowych ról społecznych i życiowych, czyli roli studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, biskupa, naukowca, profesora, a potem ojca świętego Jana Pawła II aż do tych narodzin dla nieba i do kanonizacji".

Zdjęcia zostały wzbogacone tekstami, które naświetlają przełomowe momenty z życia Karola Wojtyły, a także cytatami papieża Polaka i świadków jego pontyfikatu i życia.

Jak zapewnia ks. prał. Zbigniew Biernat, wystawę będzie można oglądać kościele św. Jana Pawła II do końca maja. Po raz drugi zagości jeszcze w październiku tego roku.

O innych inicjatywach podjętych z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w tej parafii przeczytasz tutaj:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama