Nowy numer 23/2020 Archiwum

Czermin, Trzciana. Trzy dni kultury chrześcijańskiej

Miały się odbyć od 29 do 31 maja. Epidemia powiedziała im nie, ale organizatorzy nie dali za wygraną.

Od lutego 2020 roku parafie w Czerminie i Trzcianie przygotowywały się do Trzech Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Co miesiąc na przemian w jednej i drugiej parafii odbywało się modlitewne czuwanie, a dla potrzeb Dni powstał zespół muzyczny 3DKCh (Trzy Dni Kultury Chrześcijańskiej).

Dni miały się rozpocząć 29 maja i potrwać do końca miesiąca. Epidemia pokrzyżowała plany organizatorów, ale nie do końca. - Co prawda termin Dni został przesunięty w czasie, ale młodzież bardzo chce dać wszystkim choć namiastkę tego, co wydarzy się w przyszłości - mówi Łukasz Kozioł, jeden ze współorganizatorów spotkań z kulturą chrześcijańską.

Marek Zych opowie 30 maja o 19.00 o pięknej i cierpiącej Afryce.   Marek Zych opowie 30 maja o 19.00 o pięknej i cierpiącej Afryce.
Archiwum Marka Zycha

Autorzy projektu zapraszają przez trzy dni, od 29 do 31 maja, na spotkania on-line. W piątek o 20.00 będzie „Słowo od ks. Dawida - Czy kochasz Mnie?”, o 22.00 czas na wieczorną modlitwę. W sobotę 30 maja organizatorzy zapraszają już na 10.00, na „Poranek z Siostrami”. O 19.00 rozpocznie się transmisja spotkania z Markiem Zychem „Afryka piękna i cierpiąca”, a o 20.00 słowo duszpasterza „Chcę słyszeć Cię”. Dzień zakończy o 22.00 modlitwa wieczorna.

Spotkanie on-line z Grzegorzem Czerwickim będzie w niedzielę 31 maja o godz. 19.   Spotkanie on-line z Grzegorzem Czerwickim będzie w niedzielę 31 maja o godz. 19.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W niedzielę 31 maja o 10.00 katecheza dla dzieci, o 19.00 spotkanie z Grzegorzem Czerwickim „Nie jesteś skazany”, a o 20.00 transmisja Mszy św.

Czermin, Trzciana. Trzy dni kultury chrześcijańskiej  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama