Nowy numer 23/2020 Archiwum

Chrzest w Duchu Świętym online

Wspólnota "Strumienie Wody Żywej" z Bochni zaprasza na 9 wieczorów modlitwy przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Począwszy od dzisiejszego piątku, przez kolejne dziewięć dni będziemy spotykać się na naszym fanpage'u o godz. 21 na transmitowanej on-line z różnych domostw półgodzinnej modlitwie - wyjaśniają członkowie bocheńskiej wspólnoty "Strumienie Wody Żywej" i zachęcają do udziału w tej nowennie będącej przygotowaniem do przeżycia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  

Każdego dnia modlitwie będzie towarzyszył inny fragment z Dziejów Apostolskich. Nowenna zakończy się w sobotę 30 maja, czuwaniem i liturgią Wigilii Zesłania Ducha Świętego transmitowaną z bazyliki św. Mikołaja w Bochni.

- Będziemy wtedy prosić Boga o odnowienie w nas doświadczenia chrztu w Duchu Świętym, jak zapraszał nas do tego papież Benedykt XVI, mówiąc w 2008 roku, że nasz chrzest i bierzmowanie są niewyczerpanym źródłem łaski. "Prośmy Najświętszą Maryję Pannę, by wyjednała dla Kościoła także dziś nową Pięćdziesiątnicę, która pozwoli wszystkim, a zwłaszcza młodzieży, z radością żyć i dawać świadectwo Ewangelii" - dodają członkowie wspólnoty.

Link do wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Wspólnota "Strumienie Wody Żywej" powstała w Bochni w 2016 roku po pierwszym kursie Alpha, jaki został zorganizowany w bocheńskiej parafii św. Mikołaja. Ciągle się rozrasta. Raz w miesiącu w kościele szkolnym organizuje otwarte wieczory modlitwy. Gościem jednego w nich w lutym 2019 roku był biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Chrzest w Duchu Świętym online   Gościem jednego w otwartych wieczorów modlitwy organizowanych przez Strumienie Wody Żywej był biskup tarnowski Andrzej Jeż. Beata Malec-Suwara /Foto Gość

Mówił wówczas, że bez zanurzenia się w Źródle, w Bogu, w Trójcy Przenajświętszej, nie zewangelizujemy świata, nawet gdybyśmy byli Billami Gatesami i mieli największe stacje telewizyjne.

- Bardzo mnie raduje fakt, że to, co się dzieje tutaj, to bycie w źródle, skutkuje w działaniu na zewnątrz, w głoszeniu Ewangelii w swoich środowiskach, w swoich miejscach pracy, rodzinach. Tego potrzebuje nasze miasto, nasza diecezja, nasz kraj, cały świat. Nasze odnowienie wewnętrzne wpływa na odnowienie świata, który nas otacza - dodał, tłumacząc, jak ważne dziś jest świadectwo osób świeckich.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama